Logo
AnasayfaAşkYemek TarifleriSağlıkModaGüzellikAnne ve ÇocukDekorasyon

Göz Kalemi Nasıl Kullanılmalı

Gözlerinizi vurgulamak isterseniz göz kalemi yeterlidir.

22 Aralık 2013 Pazar 17:08
Göz Kalemi Nasıl Kullanılmalı

Göz kalemi kullanarak gözlerinizde bulunan şekil bozukluklarını giderebileceğiniz gibi, küçük olan gözlerinizin daha iri ve belirgin olmasını sağlamanız mümkündür. Makyaj yapmanın en gerekli elemanlarından biri olan göz kalemi, kirpiklerinize derinlik kazandırmak ve gözlerinizi vurgulamak için kullanılır. Yanlız göz kalemi uygulanması sırasında bazı noktalar oldukça önemlidir.

Göz kalemi kullanılması sırasında önemli olan çizginin dalgalanmaması gerekir. Kirpiklerinizin dip noktalarına çizdiğiniz ilk çizginin olabildiğince ince olması gerekir. Bu ince çizgi meydana gelen dalgalanma veya hatalı çizimde, silmeniz gerektiğinde iz kalmaması için çok önemlidir. Eğer çizdiğiniz ilk çizginin düzgün olduğundan eminseniz üstüne bir kat daha kalın kalem uygulayarak belirginleştirin. Göz kalemi uygulanması sırasında önemli olan çizgiyi gözün iç bölümünden dışarısına doğru ve mümkün olduğunca kirpiğe çok yakın bir şekilde sürmek çok mühimdir.

Göz kaleminde renk seçimi

Renk sıkıntısı gelişen kozmetik piyasasıyla beraber ortadan kalmıştır. Pembe, yeşil, mavi, siyah ve beyaz kısacası aradığınız tüm renklerde göz kalemi bulmanız hiçte zor değil. Teninizin rengine uygun yada elbisenize yakışacak göz kalemi bulmanız artık imkansız değil. Bu yüzden kullanacağınız renkler ne yapmak istediğinizle doğru orantılı olarak seçilmelidir. Mesela açık mavi ve beyaz göz kalemi kullanarak olduğundan daha iri gözlere sahip olabilirsiniz. Eğer daha çekici bakışlar kazanmak isterseniz yeşil rengi en idealidir.

Siyah rengini kullanmayan bayan yoktur herhalde. Siyah saçlara ve esmer tene sahipseniz siyah göz kalemi en uygun renktir. Kumral saçlı ve açık tenli bayanlar ise siyah kadar belirgin olmayan gri veya kahverengi tonlarında göz kalemlerini kullanabilirler.

Siyah renkli kalemi sürdükten sonra yumuşak ve narin bir tesir yaratmak için çizgiyi parmağınızla yada pamuklu çubuk kullanarak dağıtabilirsiniz. Bu yumuşatma gözlerinize daha buğulu ve çekici hava katacaktır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Güzellik Yazıları
En Çok Okunanlar
Platform Topuk Ayakkabı Modelleri
19 Aralık 2013
Platform Topuk Ayakkabı Tasarımları birbirinden fazla çeşidi ile tüm kadınların en sevdiği ayakkabı ...
Ünlü Yıldızların Bebek Odaları
19 Aralık 2013
Ünlü yıldızların birbirinden eğlenceli ve pahalı bebek odalarına göz atmaya ne dersiniz ?...
Yıldırım Nikahı Hakkında Herşey
19 Aralık 2013
Beklemenin anlamı yok diyorsanız ve bir an önce evlenmek istiyorsanız elinizi çabuk tutun....
Ünlülerin Takmış Olduğu Tektaş Pırlantalar
19 Aralık 2013
Tektaş pırlanta yüzüklerinde 2014 yılının moda olan pırlanta yüzüklerini öğrenmek için ünlülerin yüz...
Ojeleriniz Daha Uzun Süre Dayansın
19 Aralık 2013
Ellerinizin güzelliğini ön plana çıkaran ojelerin nasıl daha dayanıklı olacağı konusunda sizi bilgil...
En Yeni Yazılar
Diyet Taze Fasulye Yemeği
Yemek Tarifleri
Diyet Taze Fasulye Yemeği